1. Dzisiaj Uroczystość Matki Bożej Jasnogórskiej, czczonej jako Królowa Polski i główna patronka naszego narodu, skłania nasze serca ku jeszcze większemu zawierzeniu Jej naszych losów. Wsłuchani w słowa Maryi: uczyńcie wszystko, co wam mówi mój Syn, starajmy się wiernie wypełnić Jej wskazania.

2. Wójt Gminy Gdów zaprasza na Dożynki Gminne, które odbędą się dzisiaj, tj. 26 sierpnia br. w Podolanach. Będzie to święto rolników połączone z obrzędami dziękczynienia za ukończenie żniw i prac polowych, a także jubileuszem 60 – lecie działalności KGW Podolany.
Msza św. o godz. 14.30 na scenie Fundacji Osób Niepełnosprawnych.
Następnie prezentacja wieńców, występy artystyczne.
Ponadto imprezą towarzyszącą będzie Małopolski Piknik Zbożowy.

3. Wydział Duszpasterstwa Rodzin Kurii Metropolitalnej w Krakowie serdecznie zaprasza na XXVI Pielgrzymkę Rodzin Archidiecezji Krakowskiej do Kalwarii Zebrzydowskiej, która odbędzie się 16 września bieżącego roku. Hasłem tegorocznego pielgrzymowania są słowa św. Jana Pawła II z listu do rodzin : Rodzina centrum i sercem cywilizacji miłości.
Pielgrzymka tradycyjnie rozpocznie się drogą krzyżową przy stacji „u Piłata” o godz. 9.00. Następnie o godz. 11.00 Metropolita krakowski Ks. Abp. Marek Jędraszewski odprawi Mszę św., podczas której zgromadzeni małżonkowie odnowią swoje przyrzeczenia małżeńskie.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
• 27 VIII /poniedziałek/ – św. Monika (ok. 332-387), przez wiele lat modlitwy wprosiła nawrócenie swego syna, św. Augustyna.
• 28 VIII /wtorek/ – św. Augustyn (354-430), nawrócony w 33. roku życia, późniejszy biskup i jeden z wielkich Ojców Kościoła zachodniego.
• 29 VIII /środa/ – św. Jan Chrzciciel, ostatni prorok Starego Testamentu i męczennik prawdy o nierozerwalności małżeństwa.

4. W piątek 31 sierpnia proboszcz pójdzie do Chorych z posługą sakramentalną od godz. 9.30 w rejonie Za Rabą, Podolany, Zręczyce, Zagórzany.

5. Pierwsza sobota – msza wotywna o Niepokalanym Sercu Maryi o godz. 9.30.
- zapraszamy Chorych i Emerytów.
Do chorych w domach z posługą sakramentalną od 9.30 pójdzie ks. Piotr w rejonie: Gdów, Bilczyce, Fałkowice.

6. Niedziela 02 września w naszym sanktuarium to niedziela dziękczynienia Bogu za tegoroczne zbiory. Zapraszamy delegacje Rolników, Sadowników do ołtarza z darami płodów ziemi :
• o godz. 8.00 mieszkańców Gdowa,
• o godz. 9.30 mieszkańców Bilczyc,
• o godz. 11.00 mieszkańców Podolan, Stryszowej, Zręczyc i Wólki Zręczyckiej,
• o godz. 12.30 mieszkańców Fałkowic,
• o godz. 15.00 w Zagórzanach mieszkańców Zagórzan i Zalesian.

7. Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Wsi Nieznanowice informuje, że trwa rekrutacja do Niepublicznego żłobka „KAROLEK” . Przyjmowane są dzieci w wieku od 5 miesięcy do 3 roku życia. Więcej informacji na plakatach oraz w internecie.

8. W minionym tygodniu z naszej parafii odszedł do Pana:
+ Wiesław Szostak z Bilczyc.
Powierzmy go miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek...